Кордонська гімназія Визирської сільської ради
Одеського району Одеської області

Історія Кордонської школи

Історія Кордонської школи тісно пов язана з історією села Кордон.

У 1958 році на кошти сільської громади в селі Кордон збудували семирічну школу.Директором школи був Голота Гаврило Лаврентійович, за фахом – історик.

У школі навчалося 76 учнів.Основні навчальні предмети викладали 11 вчителів. Серед перших вчителів школи були Крамар Катерина Іванівна – вчитель російської мови та літератури, Бойченко Поліна Іванівна та Колєснікова Надія Іванівна – вчителі початкових класів, Колєсніков Григорій Лаврентійович – вчитель математики.

З 24 лютого 1960 року семирічна школа стає восьмирічною.

З 1969 року директором школи призначено Бульбу Івана Івановича, випускника Одеського педагогічного інституту ім.К.Д.Ушинського. В школі працювали молоді спеціалісти – Бульба Валентина Олександрівна – вчитель математики,Каблаш Лідія Петрівна – вчитель історії та гекографії, Лісовенко Зеновія Степанівна – вчитель української мови та літератури, Балан Олександр Михайлович та Балан Ірина Анатоліївна, Витак Ольга Йосипівна, Токарєва Людмила Вікторівна – вчителі початкових класів. Більше тридцяти років в школі викладає математику Романюк Ольга Ростиславівна, Рябченко Ніна Михайлівна вчить дітей рідній мові, Хромець Анатолій Миколайович –історик,Каленюк Валентина Вікторівна, Пасісніченко Ірина Вікторівна, Хромець Ольга Іванівна – вчителі початкових класів,Кашперук Людмила Сергіївна – вчитель музики.В маленькій школі не поміщалися діти з трьох сіл і в молодого директора виник задум побудувати нову школу. Починаючи з 1990 року, за підтримки голови колгоспу «Восток» Отчича Романа Володимировича, швидкими темпами розгорнулося будівництво нової школи.Наприкінці 1991 року будівництво нової сучасної школи на 162 учня було успішно завершено.

З 1 вересня 1992 року нова школа стає осередком освіти, культури, виховання підростаючого покоління сіл Кордон, Мар янівка, Пшоняново.

Школа має загальну площу 2000кв.м. Тут є спортивна зала,актова зала, майстерня, бібліотека, класні кабінети, внутрішні туалети, просторі коридори. При школі наявна пришкільна земельна ділянка площею 1,47 га. В цей час в школу повертаються випускники школи, молоді педагогічні спеціалісти – Соболь Наталія Миколаївна – вчитель початкових класів, Сантиніна Алла Романівна – вчитель зарубіжної літератури.

У 2001 році директром школи стала Кравцова Валентина Андріївна. З її ініціативи відкрито при школі дитячий садок – дві різновікові групи, у яких налічується 30 вихованців. Першими вихователями дошкільного навчального закладу були Любимова Ніна Григорівна, Соболь Тетяна Григорівна, кухарем – Мудрик Тетяна Василівна, помічниками вихователя – Сарженюк Наталія Анатолівна та Слободніченко Людмила Валентинівна. В 2002 році навчальний заклад набув статусу НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – дитячий садок» с.Кордон. Педагогічний коллектив поповнився молодими спеціалістами, випускниками Білгород – Дністровського педагогічного училища – Гаврон Анатолій Юрійович – вчитель фізичного виховання, Гаврон Інна Вікторівна – вчитель початкових класів, Бирка Ольга Володимирівна – вчитель музичного мистецтва.

В цьому ж році обладнано дитячий спортивний майданчик.

В 2002 році відбулося відкриття історико-краєзнавчого музею.А з 2006 року його назву уніфіковано на «Історичну спадщину села Кордон».

З 2003 року директором школи стає Чернега Людмила Вікторівна, біолог за фахом. За її ініціативи біля школи закладено вишневий сад та трояндову алею.

В 2007 році відремонтовано дах школи, в 2008 році навчальний заклад газифіковано.

В 2021 році заклад освіти входить до складу Визирської сільської ради і набуває статусу Кордонська гімназія.

В даний час педагогічний колектив налічує 15 педагоічних працівників.

Історія Кордонської школи тісно пов язана з історією села Кордон.

З 24 лютого 1960 року семирічна школа стає восьмирічною.

В цьому ж році обладнано дитячий спортивний майданчик.

В 2013 році в рамках проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", що фінансувався Європейським Союзом та Програмою розвитку ООН замінено вікна.

В даний час педагогічний колектив налічує 15 педагоічних працівників.